KLOCKI KORBO - HIT!

Korbo to kreatywne i edukacyjne zestawy klocków o różnorodnych elementach, które umożliwiają tworzenie ruszających się  konstrukcji.

Głównym budulcem jest klocek - koło zębate, które najmłodsze nawet dziecko może wprawić w ruch. W prostej zabawie w procesie poznawczym: Buduj, Zakręć i Obserwuj, klocki Korbo w sposób zabawowy i doświadczalny pozwalają dzieciom zrozumieć zastosowanie kół zębatych w mechanice.

Zapraszamy do nowego działu KLOCKI KORBO!

Informacje o produkcie

Pamięć doskonała. 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg...

Nr katalogowy:
130325
Producent:
Wydawnictwo Helion
Pamięć doskonała. 50 łamigłówek, które wytrenują Twój mózg...

Parametry produktu

Autor:
Phillips Charles
Wysyłamy w ciągu:
do 3 dni
Liczba stron:
112
Rok wydania:
2015

Sprawdź również:

19,90 zł
Opis produktu:

Baw się i ćwicz swoją pamięć — to wspaniała rozrywka dla twojego mózgu!

  • skojarzenia i pałac pamięci, czyli jak starożytni zapamiętywali wszystko, czego nie mogli zapisać
  • oceń swoją pamięć, czyli zrób test i powtórz go po rozwiązaniu wszystkich zadań
  • wyzwanie pamięci, czyli 50 niecodziennych, zabawnych łamigłówek, które pobudzą twoje szare komórki

Każdemu z nas zdarza się czasem zapomnieć o czymś ważnym, o czym właśnie chciał powiedzieć. Wszyscy znamy anegdoty dotyczące tego zjawiska: o wybitnym specjaliście od Mickiewicza, który przez cały wykład mówi o poecie „mistrz Adam”; o znakomitym dyrygencie, który nagle myli nuty; o dziennikarzu prowadzącym debatę, który nie potrafi sobie przypomnieć nazwiska polityka. Taka niepamięć nie zawsze ma dramatyczne skutki, ale bywa irytująca i pogłębia się z wiekiem. Naszej pamięci nie sprzyja też internet — wszystko możemy przecież łatwo sprawdzić. Ale to droga donikąd. Czas zacząć ćwiczyć zapamiętywanie, zanim nasz mózg zacznie w szybkim tempie redukować ilość połączeń międzykomórkowych.

W tej książce znajdziesz pół setki zabawnych, ciekawych, wciągających łamigłówek, dzięki którym twój mózg zacznie wracać do formy. Testy pamięciowe i na orientację, ćwiczenia liczbowe i wymagające kombinacji — to wszystko pozwoli ci poznać techniki stosowane przez mistrzów pamięci. Z całą pewnością zwiększą one twoją zdolność zapamiętywania i doprowadzą do fizycznych zmian w strukturze mózgu. Dzięki aktywności intelektualnej zabezpieczysz się przed skutkami naturalnej degeneracji tego ważnego organu. A w ocenie własnego stanu przed ćwiczeniami i po nich pomoże ci test pamięci: zobaczysz, jak zbawiennie wpływają na ciebie ćwiczenia!

Ćwiczenia pamięciowe wzmacniają twoją głowę!

Ci, którzy kupili ten produkt kupili także

Helikopterek do ćwiczeń oddechowych
4,00 zł
Prosta zabawka doskonała do ćwiczeń logopedycznych. Dziecko nakłada śmigiełko na helikopterek, po czym dmuchając w rurkę sprawia, iż śmigiełko odlatuje. Zabawka wykonana z plastiku, przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat. !!! Tworzywo wygodne do mycia i dezynfekcji !!! ... ...więcej
Co po czym?
31,90 zł
Zestaw obrazków sytuacyjnych do układania w seriach, w którego skład wchodzi 8 plansz formatu A4 oraz 24 kartoniki o wym. ok. 9x10 cm. Przyjrzyj się uważnie obrazkom na planszy. Dobierz 3 pojedyncze kartoniki z obrazkami, które pasują tematycznie do obrazków na planszy. Ułóż obraz... ...więcej